AP NEWS
Related topics

Class 3A Texas high school playoff pairings

November 20, 2018

CLASS 3A DIVISION I

Region I

Area

Denver City (8-3) vs. Eastland (8-3), 7 p.m. Friday, San Angelo Stadium

Shallowater (11-0) vs. Tuscola Jim Ned (9-2), 6:30 p.m. Friday, Big Spring

Wall (8-2) vs. Bushland (8-3), 6 p.m. Friday, Levelland

Brock (10-1) vs. Slaton (8-3), 1 p.m. Friday, Sweetwater

Region II

Area

Dallas Madison (6-4) vs. Mount Vernon (8-3), 4 p.m. Friday, Forney

Kemp (9-2) vs. Atlanta (6-5), 12:30 p.m. Friday, Tyler’s Rose Stadium

Jefferson (11-0) vs. Malakoff (8-2), 2 p.m. Friday, Mineola

Gladewater (10-1) vs. Eustace (4-7), 2 p.m. Friday, Van

Region III

Area

West (8-3) vs. East Chambers (10-1), 1 p.m. Friday, Conroe’s Moorhead Stadium

Cameron Yoe (10-1) vs. Diboll (10-1), 7:30 p.m. Friday, Madisonville

Franklin (9-1) vs. Troy (9-2), 7 p.m. Friday, Waco ISD Stadium

Woodville (11-0) vs. Grandview (9-2), 7 p.m. Friday, Tyler’s Rose Stadium

Region IV

Area

Altair Rice (10-1) vs. SA Cole (9-2), 7 p.m. Friday, Bastrop

Edna (10-1) vs. Jourdanton (9-2), 7:30 p.m. Friday, Seguin’s Matador Stadium

Marion (10-1) vs. Goliad (9-2), 7:30 p.m. Friday, Jourdanton

George West (10-1) vs. Yoakum (9-2), 7 p.m. Friday, San Antonio’s Gustafson Stadium

___

CLASS 3A DIVISION II

Region I

Area

Crane (8-3) vs. Tulia (7-4), 3 p.m. Friday, Wolfforth

Abernathy (10-1) vs. Childress (10-1), 2 p.m. Friday, Amarillo’s Bivins Stadium

Canadian (10-1) vs. Colorado City (10-1), 2 p.m. Friday, Plainview

Spearman (7-4) vs. Idalou (8-3), 6 p.m. Friday, Canyon’s Kimbrough Stadium

Region II

Area

Gunter (11-0) vs. Lexington (8-2), 6 p.m. Friday, Mexia

Comanche (8-3) vs. Edgewood (9-1), 6 p.m. Friday, Saginaw’s Roughrider Stadium

Buffalo (11-0) vs. Jacksboro (7-4), 5 p.m. Friday, Whitney

Clifton (11-0) vs. Holliday (10-1), 7:30 p.m. Friday, Mineral Wells

Region III

Area

Winona (7-4) vs. Corrigan-Camden (9-2), 7:30 p.m. Friday, Longview’s Lobo Stadium

Big Sandy Harmony (Gilmer) (10-1) vs. Daingerfield (7-3), 2 p.m. Friday, Longview’s Pirate Stadium

Waskom (10-1) vs. Troup (9-2), 5 p.m. Friday, Tatum

Newton (10-0) vs. Grand Saline (7-3), 3 p.m. Friday, Henderson

Region IV

Area

Blanco (9-2) vs. CC London (8-2), 5 p.m. Friday, Floresville

East Bernard (10-1) vs. Hebbronville (6-4), 2 p.m. Friday, Seguin’s Matador Stadium

Poth (10-1) vs. Van Vleck (10-1), 7 p.m. Friday, Hallettsville

Odem (11-0) vs. El Maton Tidehaven (5-6), 6:30 p.m. Friday, Port Lavaca

AP RADIO
Update hourly