AP NEWS
Related topics

Friday’s Scores

November 17, 2018

PREP FOOTBALL=

GHSA A Private=

Second Round=

Athens Academy 27, Mount Vernon 13

Calvary Day 52, Holy Innocents’ 12

Darlington 28, Aquinas 12

Eagle’s Landing 48, Trinity Christian-Sharpsburg 14

Fellowship Christian School 35, Riverside Military Academy 28

North Cobb Christian 20, Brookstone 17

Prince Avenue Christian 42, Wesleyan 27

Savannah Christian Prep 14, Hebron Christian Academy 7

GHSA A Public=

Second Round=

Clinch County 38, Charlton County 14

Commerce 35, Mitchell County 33

Greene County 37, Chattahoochee County 22

Irwin County 41, Miller County 0

Marion County 48, Montgomery County 21

Mt. Zion-Carrollton 21, Dooly County 0

Pelham 40, Emanuel County Institute 36

Schley County 40, Trion 13

GHSA Class AA=

Second Round=

Callaway 31, Hapeville 13

Dublin 23, Thomasville 7

Fitzgerald 27, Swainsboro 12

Heard County 27, Douglass 6

Jefferson County 27, Dodge County 13

Rabun County 34, Chattooga 0

Rockmart 35, Bremen 23

Washington County 34, Brooks County 30, OT

GHSA Class AAA=

Second Round=

Benedictine Military 43, Westside-Macon 36

Calhoun 21, Lovett 6

Cedar Grove 49, North Hall 33

Jenkins 16, Pike County 9

Monroe Area 49, Dawson County 17

Peach County 47, Liberty County 8

Pierce County 45, Jackson 0

Westminster 44, Greater Atlanta Christian 34

GHSA Class AAAA=

Second Round=

Baldwin 21, Columbus 0

Blessed Trinity 35, North Oconee 10

Cairo 38, Thomson 14

Cartersville 41, Ridgeland 7

Eastside 42, Burke County 35

Marist 24, St. Pius X 8

Mary Persons 65, Woodward Academy 21

Troup County 53, Pickens 14

GHSA Class AAAAA=

Second Round=

Bainbridge 26, Wayne County 19

Buford 44, Kell 11

Carrollton 29, Loganville 6

Clarke Central 24, East Paulding 7

Dutchtown 28, Griffin 7

Rome 35, Cedar Shoals 3

Stockbridge 25, New Hampstead 6

Warner Robins 35, Ware County 0

GHSA Class AAAAAA=

Second Round=

Coffee 20, Richmond Hill 7

Creekview 65, Habersham Central 48

Dacula 28, Allatoona 21

Lanier 35, Harrison 23

Lee County 54, Effingham County 0

Northside-Warner Robins 35, Bradwell Institute 0

Sequoyah 50, Creekside 49, OT

Valdosta 35, Glynn Academy 24

GHSA Class AAAAAAA=

Second Round=

Archer 36, Parkview 29

Colquitt County 49, McEachern 29

Grayson 37, Norcross 17

Hillgrove 23, Walton 20

Lowndes 24, Westlake 0

Milton 24, Mill Creek 3

North Gwinnett 41, West Forsyth 7

Tift County 24, East Coweta 17

GICAA 11-Man Class AA=

Championship=

Skipstone Academy 40, Holy Ground Baptist 34

GICAA 11-Man Class AAA=

Championship=

Community Christian 35, GA Force 0

GISA Class A=

Semifinal=

Crisp 34, Thomas Jefferson 13

Flint River 48, Monsignor Donovan 15

GISA Class AA=

Quarterfinal=

Edmund Burke 20, Robert Toombs 13

Gatewood 27, Southwest Georgia Academy 6

Memorial Day 36, Brentwood 34

Terrell Academy 21, St. Andrew’s 17

GISA Class AAA=

Quarterfinal=

Frederica 60, Valwood 27

Heritage School 34, Southland 16

John Milledge 48, Bulloch 14

Tiftarea 49, Trinity Christian-Dublin 7

___

Some high school football scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/

AP RADIO
Update hourly