AP NEWS
Related topics

Sports on TV

February 14, 2019
(All times Eastern)
Schedule subject to change and/or blackouts
Friday, Feb. 15
AUTO RACING
12 p.m.

FS1 — NASCAR Xfinity Series, practice, Daytona Beach, Fla.

1 p.m.

FS1 — NASCAR Monster Energy Cup Series, practice, Daytona Beach, Fla.

2 p.m.

FS1 — NASCAR Xfinity Series, final practice, Daytona Beach, Fla.

3 p.m.

FS1 — NASCAR Monster Energy Cup Series, practice, Daytona Beach, Fla.

4:30 p.m.

FS1 — NASCAR Gander Outdoors Truck Series, qualifying, Daytona Beach, Fla.

7:30 p.m.

FS1 — NASCAR Gander Outdoors Truck Series: NextEra Energy 250, Daytona Beach, Fla.

BIATHLON
1 p.m.

NBCSN — IBU World Cup: men’s 10km sprint, Salt Lake City, Utah

BOBSLEDDING/SKELETON
10 a.m.

NBCSN — IBSF World Cup: women’s skeleton competition, Lake Placid, N.Y.

9:30 p.m.

NBCSN — IBSF World Cup: Lake Placid, N.Y. (taped)

BOXING
9 p.m.

ESPN — Top Rank Boxing: Main Event, Baysangurov-Brant, Hinckley, Minn.

10 p.m.

SHO — The Next Generation: Ergashev-Fox and Hernandez-Ward, Mulvane, Kan.

COLLEGE BASKETBALL (MEN’S)
7 p.m.

ESPN2 — St. Joseph’s at Davidson

ESPNEWS — Harvard at Princeton

ESPNU — Buffalo at Toledo

9 p.m.

ESPN2 — Troy at Georgia Southern

ESPNU — Northern Kentucky at Wright State

COLLEGE BASKETBALL (WOMEN’S)
7 p.m.

FS2 — Providence at Xavier

COLLEGE GYMNASTICS (WOMEN’S)
7 p.m.

SEC — Kentucky at Georgia

8:30 p.m.

BTN — Maryland at Minnesota

SEC — Florida at Alabama

COLLEGE HOCKEY (MEN’S)
6 p.m.

BTN — Minnesota at Ohio State

6:30 p.m.

CBSSN — North Dakota at Western Michigan

7 p.m.

NBCSN — Wisconsin at Notre Dame

9 p.m.

CBSSN — Denver at Minnesota-Duluth

COLLEGE SOFTBALL
10 a.m.

ESPNU — St. Pete/Clearwater Elite Invitational: Notre Dame vs. Tennessee, Clearwater, Fla.

12:30 p.m.

SEC — St. Pete/Clearwater Elite Invitational: LSU vs. Oregon, Clearwater, Fla.

1 p.m.

ESPNU — St. Pete/Clearwater Elite Invitational: Florida State vs. Oklahoma, Clearwater, Fla.

4 p.m.

ESPNU — St. Pete/Clearwater Elite Invitational: Texas vs. LSU, Clearwater, Fla.

GOLF
12 p.m.

GOLF — PGA Tour Champions Golf: Chubb Classic, first round, Naples, Fla.

2 p.m.

GOLF — PGA Tour Golf: Genesis Open, second round, Pacific Palisades, Calif.

11 p.m.

GOLF — LPGA Tour Golf: ISPS Handa Women’s Australian Open, third round, Australia

MIXED MARTIAL ARTS
9 p.m.

PARAMOUNT — Bellator 215: Mitrione-Kharitonov, Uncasville, Conn.

NBA BASKETBALL
7 p.m.

ESPN — NBA All-Star Celebrity Game: From Charlotte, N.C.

9 p.m.

TNT — NBA All-Star Rising Stars Game: Team USA vs. Team World, Charlotte, N.C.

NHL HOCKEY
7 p.m.

NHL — NY Rangers at Buffalo

SKIING
11 a.m.

NBCSN — FIS World Alpine Championships: men’s giant slalom (run 2), Sweden

SOCCER
2:20 p.m.

FS2 — Bundesliga: Bayern Munich vs. Augsburg

10 p.m.

FS2 — Liga MX: Veracruz vs. Tijuana ---