AP NEWS

2018 Indiana All-State Class 4A Team

December 20, 2018

CLASS 4A

OFFENSE

QB_Bronson Yoder,5-11, 190, Sr., NorthWood

RB— Christopher Harness, 5-7, 175, Sr., Mishawaka

RB_Luke Conner, 6-0, 195, Sr., Boonville

WR_Craig Young, Sr., 6-5, 213, Fort Wayne Wayne

WR_Eli Pancol, 6-4, 190, Sr., Pendleton Heights

WR_Jon Eineman, 6-3, 190, Sr., Mooresville

OL_Holton Zoss, 6-2, 280, Sr., Evansville Central

OL_Josh Fryar, 6-5, 295, Jr., Beech Grove

OL_Joseph Tippmann, 6-6, 310, Sr., Fort Wayne Bishop Dwenger

OL_Logan Maynard, 6-3, 280, Sr., F.J. Reitz

OL_Rahmon James, 6-1, 330, Sr., South Bend Riley

K— Michael Garrett, 5-10, 155, Sr., Fort Wayne Bishop Dwenger

ALL-PURPOSE_Kaiden Harshbarger, 5-9, 180, Sr., East Noble

DEFENSE

DL_Andreas Aguilar, 6-1, 246, Sr., Marion

DL_Rayzel Joiner, Sr., 6-6, 260, Evansville Central

DL_Darius Alexander, 6-4, 287, Sr., Fort Wayne Wayne

DL_Blake Jansky, 6-0, 205, Sr., Lowell

LB_Andrew Ault, 6-0, 205, Sr., Western

LB_Tavehon McGarry, 5-10, 220, Sr., Fort Wayne Bishop Dwenger

LB_Xavier Gee, 5-11, 210, Sr., Marion

LB_Austin Frasier, Sr., 6-2, 225, Evansville Central

DB_Nicholas Grieser, 6-1, 170, Sr., New Castle

DB_Owen Lunsford, 6-1, 170, Sr., South Dearborn

DB— Tyler Gilland, 5-10, 165, Sr., Delta

P— Anakin Allison, 6-0, 160, Sr., Pendleton Heights

HONORABLE MENTION

QB_Sam Shively, Mishawaka; Chase Ketterer, New Prairie; Alex Maxwell, East Central; Trey Shaw, Northview; Reid Neal, Yorktown.

RB_Kitchell Gifford, Western; Chase Schnepf, Angola; Timothy Tippmann, Fort Wayne Bishop Dwenger; Eric Rosemeyer, East Central; Levon Bellemy, Edgewood; Jaklen Thomas, Marion; James Mabry, Mooresville; Cade Campbell; Mississinewa; Heisman Skeens, Mississinewa.

WR_Malcolm DePriest, Evansville Central; Luke Bumbalough, New Castle; Kentrel Thomas, New Haven; Seth Rundell, Plymouth; Jalen Jennings, South Bend Riley; Ethan Getz, South Dearborn; Brayden Evans, Mooresville; Austin Hill, Yorktown; Trevor Cook, Northview.

TE_Jacob Tuttle, New Prairie; Luke Honer, Angola; Craig Young, Fort Wayne Wayne.

OL_Reubin Brewer, Marion; Braydon Erb, Western; Blake Goines, Boonville; Tylar Pomeroy, Dekalb; Luke Collinsworth, East Central; Mark Hiestand, South Bend St. Joseph; Brayden Thomas, Silver Creek; Kyle Trick, Angola; Charlie Moore, Mt. Vernon (Fortville); Zac Richards, Mooresville; Hunter Whitenack, New Prairie; Richard King, Mishawaka.

K_Nathan Gard, Lowell, Caden Browndyke, East Central.

DL_Grant Willis, Boonville; Nate Southerland, Delta; Chandler Austgen, Lowell; Reece Lueking, Northridge; Jake Lone, NorthWood; Blake Davis, Plymouth; Tyler Rux, Mishawaka.

LB_Kyler Funk, Mississinewa; Joseph Rios, Pendleton Heights; Hayden Ellinger, Fort Wayne Bishop Dwenger; Reed Overton, Boonville; Brady Pease, Delta; Bryce Taylor, Greenwood; Ryan Schlechty, Jay County; Tristan Pernell, Fort Wayne Wayne.

DB— David Brown, Edgewood; Ryan Brandt, Angola; Carl Fisher, Mishawaka; John Alessia, Lowell.

P_Joe Barron, Plymouth.

AP RADIO
Update hourly