PREP FOOTBALL

Class 8A Region 1=

Regional Semifinal=

Wekiva 24, Boone 20

Winter Park 34, Apopka 27

Class 8A Region 2=

Regional Semifinal=

Dr. Phillips 17, Kissimmee Osceola 13

Sarasota Riverview 35, Vero Beach 28

Class 8A Region 3=

Regional Semifinal=

Atlantic Community 14, Park Vista Community 7

Western 14, Palm Beach Central 12

Class 8A Region 4=

Regional Semifinal=

Miami 27, Miami Southridge 21

Class 7A Region 1=

Regional Semifinal=

Bartram Trail 49, Lincoln 21

Fleming Island 23, Edgewater 7

Class 7A Region 2=

Regional Semifinal=

Lakeland 52, Wiregrass Ranch 0

Plant 22, Viera 18

Class 7A Region 3=

Regional Semifinal=

Tampa Bay Tech 42, Palmetto 26

Venice 41, Braden River 32

Class 7A Region 4=

Regional Semifinal=

Doral Academy Charter 6, Dwyer 5

St. Thomas Aquinas 38, West Broward 7

Class 6A Region 1=

Regional Semifinal=

Crestview 37, Escambia 34

St. Augustine 52, Navarre 21

Class 6A Region 2=

Regional Semifinal=

Armwood 22, Hillsborough 0

Ocala Vanguard 35, Mitchell 31

Class 6A Region 3=

Regional Semifinal=

Fort Myers 7, North Fort Myers 6

Naples 24, Largo 0

Class 6A Region 4=

Regional Semifinal=

Miami Carol City 17, Mainland 10

Miami Northwestern 24, Miami Central 18

Class 5A Region 1=

Regional Semifinal=

Trinity Christian-Jacksonville 33, Godby 21

West Florida 20, Wakulla 13

Class 5A Region 2=

Regional Semifinal=

Baker County 37, Menendez 28

Clay 52, Zephyrhills 49

Class 5A Region 3=

Regional Semifinal=

Immokalee 51, Dunbar 32

Lakewood 20, Jesuit 7

Class 5A Region 4=

Regional Semifinal=

Cardinal Gibbons 19, Rockledge 14

Plantation American Heritage 56, Bishop Moore 27

Class 4A=

Regional Final=

Bradford 24, Dunnellon 14

Cocoa 63, Avon Park 7

Fort Lauderdale University 44, Monsignor Pace 39

Raines 57, West Nassau County 15

Class 3A=

Regional Final=

Chaminade-Madonna College Prep 56, Benjamin 0

Clearwater Central Catholic 37, Calvary Christian-Clearwater 10

Florida 56, Taylor County 43

Oxbridge Academy 32, Melbourne Central Catholic 7

Class 2A=

Regional Final=

Cambridge Christian 50, Indian Rocks 14

Champagnat Catholic 47, Moore Haven 0

University Christian 26, North Florida Christian 13

Victory Christian 38, Seven Rivers Christian 20

Class 1A=

Regional Final=

Baker 48, Chipley 28

Blountstown 41, Port St. Joe 21

Madison County 62, Dixie County 7

Pahokee 42, Frostproof 28

FCSA 8-Man=

Quarterfinal=

Academy at the Lakes 54, St. Petersburg Canterbury 6

Eastland Christian School 49, Citi Christian 42

Hernando Christian 64, Donahue Academy 33

Old Plank Christian 39, Lakeside Christian 0

FCSA 6-Man=

Quarterfinal=

Cornerstone 62, Ambassador Christian 26

Peniel Baptist 40, Geneva Classical Academy 21

Riverside Christian 39, Citrus Park Christian 37

___

Some high school football scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/